Kendi mağazanızı açmak artık çok kolay!

Facade Bazaar'da Nasıl Satıcı Olurum?

Facade Bazaar satıcısı olmak ve mağaza açmak için anonim, limited veya şahıs şirket tipinde bir kuruluşunuzun olması gerekmektedir. Detaylı bilgiye aşağıdaki açıklamalardan ulaşabilirsiniz.

Gerekli koşulları karşılıyorsanız buraya tıklamak suretiyle Facade Bazaar’da satıcı olarak hemen kaydolabilir ve dakikalar içerisinde kendi mağazanızı açabilirsiniz.

Facade Bazaar’da satıcı olarak aşağıdaki imkanlara sahip olursunuz:

 • Facade Bazaar’ın satıcılarına sağladığı fiziki, iş ortaklığı ve analiz & gözlem avantajlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Facade Bazaar'da

Satıcı Olmak İçin Gerekenler

 1. Satıcı olabilmeniz için anonim, limited, şahıs veya diğer şirket tiplerinde bir kuruluşunuzun olması gerekmektedir.
 2. Vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Vergi mükellefi, kimin vergilendirileceğinin kişi unsurudur. Vergi Usul Kanunu’nun 8. maddesinde yer alan bilgilere göre üzerine vergi borcu yüklenen gerçek ve tüzel kişiler, vergi mükellefi anlamına gelmektedir.
 3. Online platformda satılabilecek ürün stoğuna sahip olmanız gerekmektedir.
 4. Satış operasyonunu sürdürecek kapasiteye sahip olmanız gerekmektedir.

i. Şahıs şirketlerinin TCKN, diğer şirket türlerinin vergi kimlik numaralarını bildirmesi zorunludur.

ii. Satıcı olmak için yapılan her başvuru Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden kontrol edilir ve onaylanır. (Gelir İdaresi Başkanlığı eski adıyla Gelirler Genel Müdürlüğü, vergiler ile diğer gelirleri tahsil etmekle sorumlu olan, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı bir devlet kurumudur.)

iii. Şirketiniz kuruluş aşamasında ve faal durumda değil ise Gelir İdaresi Başkanlığı ile görüşerek Faal-Terk bilgisini güncellemeniz gerekmektedir.

Facade Bazaar'ın

Size Sağladığı Eşsiz Avantajlar

Satıcı ve müşteriyi sanal ortamda buluşturarak satın alım işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayan platforma pazaryeri denir, bu kısaca dijital AVM olarak da tanımlanabilir.

Pazaryerleri fiziki alışverişin aksine günlük onbinlerce müşteri ziyareti ve tıklanma ile büyük bir sanal alışveriş talebine ev sahipliği yapan yerlerdir.

Siz de bir tedarik, üretici veya satıcı iseniz Facade Bazaar’da kendi mağazanızı açarak bu dijital pazaryeri sistemine dahil olabilirsiniz.

Başta inşaat ve cephe sektöründeki paydaların vazgeçilmez ve lider pazaryeri platformu olma yolunda emin ve güçlü adımlarla yoluna devam eden Facade Bazaar günlük binlerce müşteri trafiği ile kapı ve pencere aksesuarından elektrikli el aletlerine, yapı malzemesinden izolasyon malzemesine, nalburiyeden hırdavata kadar 250’nin üzerinde kategoriye, 350’nin üzerinde markaya ev sahipliği yapar.

Facade Bazaar’da satıcı olmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları 3 ana başlık altında inceleyebiliriz:

 • Büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. İnşaat ve cephe sektörünün tek ve butik pazaryeridir.
 • Müşteri kitlenizi oluşturmak için çalışmanız gerekmez, cepheyedair.com markasının halihazırda var olan onbinlerce sektörel takipcisi sizin için geniş bir müşteri portföyü oluşturmaktadır.
 • Coğrafi sınırlardan bağımsız olarak satış yaparsınız. 81 ilde geniş bir müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz.
 • Ürün kataloğunuzun ve satış yapabileceğiniz kategorilerin bir sınırı bulunmaz. Fiziki mağazaya göre daha fazla ürünü müşteriye teşhir etme ve satma imkanı yakalarsınız.
 • Satışlarınız 7/24 devam eder. Siz uyuyor olsanız dahi, müşterileriniz ürünlerinizi almaya devam eder.
 • Sanal mağazanız; olumsuz mevsimsel koşullardan, döviz kuru artışı sonucu kira zammından, pandemi gibi beklenmedik olaylardan etkilenmez.
 • Facade Bazaar’da satış yapmak için bir ofise veya kalabalık bir ekibe ihtiyaç duymazsınız. Teknik altyapı, müşteri hizmetleri, ödeme sistemleri gibi konular için profesyonel bir ekiple birlikte çalışırsınız.
 • Milyonlarca müşterinin anasayfasında görüntülenme şansı yakalayarak marka bilinirliğinizi artırırsınız.
 • Yılın en büyük kampanya dönemlerine dahil olabilir, satışlarınızı katlayabilirsiniz.
 • Avantajlı kargo fiyatları ile gönderimlerinizi takip edebilirsiniz
 • Müşterilerin ödemeleri 3D Secure gibi güvenli yöntemlerle alınır, dolayısıyla sanal mağazanızın güvenliği için endişe etmeniz gerekmez.
 • Reklam, kupon, indirim oluştur gibi özelliklerle kendinize uygun pazarlama çözümleri elde edebilir, satışlarınızı artırabilirsiniz.
 • Sorularınız ve sorunlarınız için Satıcı Destek üzerinden yardım alabilirsiniz.
 • Satış ve stok gibi verilerinize ulaşmak için büyük hesap tablolarında çalışmanız gerekmez. Facade Bazaar sizin için verilerinizi tutar ve Raporlar ekranında size gelişim önerileri ile birlikte sunar.
 • Ürünlerinizi, bulundukları kategoride hangi sıralamada olduğunuzu takip edebilir; anlık aksiyonlar alabilirsiniz.
 • Müşterilerinizin en çok satın alım yaptığı gün ve saatleri görebilir, satış stratejinizi bu doğrultuda belirleyebilirsiniz.
 • Operasyonunuzu müşteri gözünden görebilirsiniz. Müşteriler, yaptıkları değerlendirmelerle kendinizi iyileştirmeniz için size ipuçları bırakırlar.

Facade Bazaar'da

Hesap & Mağaza Açma Ücreti

Facade Bazaar‘da başvuru anınızdan itibaren hiçbir zaman “mağaza kira ücreti”,  “müşteri hizmetleri ücreti”, ” pazarlama bedeli”, “banner gösterim bedeli” vb. gibi başlıklar altında hiçbir ek ücret tahsil edilmez.

Sadece online hesap oluşturarak dakikalar içerisinde Facade Bazaar satıcısı olabilirsiniz.

Hesap oluşturduktan sonra Mağaza Yöneticisine (Satıcı Paneli) giriş yaparak şirket bilgilerinizi girmeniz ve ürünlerinizi eklemeniz gerekmektedir.

Bu işlemin ardından ürünlerinizi yükleyerek satışa başlayabilirsiniz.

i. Aktif satışınızın devam etmesi için başvuru evrak setinizi, (ıslak imzalı sözleşmenin aslını ve imza beyannamesinin/sirküsünün fotokopisini) kargo ile belirtilen adrese göndermelisiniz.

DZD Soft Adres: ODTÜ Teknokent, 06460, Çankaya/Ankara

How to Trade

Easy 4 steps to manage your products selling

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing sed do eiusmod metus vul tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Venen ate.

Register and List Your Products

Deliver your Products Everywhere

Start Selling Your Products

Get Payments and Increase your Income

En Düşük Komisyon Ücreti

Facade Bazaar'da

İnşaat ve cephe sektörü paydaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan Facade Bazaar kazan-kazan felsefesiyle üye satıcılarına düşük komisyon, müşterilerine ise rekabetçi fiyat avantajları sağlamaktadır

0
Üyelik Ücreti

Facade Bazaar'a üye olmak çok kolay ve ücretsizdir!

0 %
Komisyon Oranı

Sektörün en düşük komisyon oranını kaçırmayınız!

1 ad.
Ürün Ekleme

10.000 adet ürün ekleme imkanını yakalayınız!

What they say

Success stories from Wolmart sellers

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing hendrerit. Pellentesque aliquet nibh nec urna dolor sit In nisi dapibus id, mattis

Frequently Asked Questions

Find an answer to your Question

How can I add new products?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Venenatis tellus in metus vulputate eu scelerisquefelis. Vel pretium lectus quam id leo in vitae turpis massa.

How can I know stock?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Venenatis tellus.

How do I get paid?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Venenatis tellus in metus vulputate eu scelerisquefelis.

Do I need a credit or debit card to create a shop?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Fazade Bazaar'da Mağazanı Şimdi Aç
Kazancına Kazanç Kat